Parama karo pabėgėlių vaikams

Pirmoji Lietuvoje paramos akcija užsienio karo pabėgėlių vaikams

Parama karo pabėgėlių vaikams

2010-aisiais kūrybinei grupei, apsilankius Gruzijoje ir karo pabėgėlių centruose išvydus, kokiomis sąlygomis gyvena namų ir tėviškės netekę žmonės, o ypač vaikai, kilo mintis surengti paramos akciją Gruzijos karo pabėgėlių vaikams.

„Bėdų turgaus“ fondas kartu su VšĮ „Kiškių garbė“ ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija organizavo televizijos akciją-koncertą „Lietuva–Gruzija. Viena širdis“. Tai buvo pirmoji lietuvių paramos akcija užsieniečių vaikams, kurios metu surinkta ir perduota ketvirtis milijono litų. Labdarą sukaupti labai padėjo Lietuvos garsenybės – pradedant V. Alekna ir baigiant A. Čekuoliu, kurie sutiko kalbėtis telefonu su žiūrovais. Tokių žmonių buvo visas būrys. Skambinantieji, Gruzijos karo pabėgėlių vaikams, aukojo 10 litų, o už tai gavo galimybę pakalbinti mėgstamą garsenybę. Programoje pirmą kartą buvo naudojamos sąšaukos tarp Gruzijos ir Lietuvos, pvz., nuo Vilniaus Gedimino pilies trimituojantiems ragams atsakė būgnai nuo Tbilisio Narakalos tvirtovės, o Nidos kopose dainuojančioms lietuvaitėms atliepė gruzinų ansamblis iš David Goredžio spalvotų smėlynų.

Lietuviškos dainos buvo verčiamos į gruzinų kalbą, gruziniškos dainuotos lietuviškai. Pakvietėme ne vieną svečią atlikėją iš Gruzijos. Tai buvo ne tik paramos akcija, bet ir nuoširdus abiejų tautų draugystės vakaras!

Apie tai, kaip ši akcija įvertinta Gruzijoje ir kokio ji sulaukė atgarsio, supratome tik po pusmečio, kai renginio organizatorė, „Bėdų turgaus“ fondo vadovė Edita Mildažytė Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio dekretu buvo apdovanota aukštu Gruzijos ordinu.