Pagarba paprastiems žmonėms

Atgaivinta Motinos dienos iškilmių tradicija; pirmieji "Šviesuolių" apdovanojimai

Pagarba paprastiems žmonėms

2004-ųjų lapkritį laida „Bėdų turgus“ nominavo savo herojus naujoje Lietuvos televizijos akcijoje „Daugiau saulės, daugiau šviesos“. Ką dar tuomet padarėme pirmą sykį? Ogi paprašėme mums talkinti negirdinčius vaikus.

2004-ųjų pavasarį „Žalieji obuoliai“ – „Bėdų turgaus“ pagarbos ženklai – įteikti pavasarį, per Motinos dieną. Ta proga kilo mintis pakviesti iškilmingame koncerte dainuoti ir žinomų žmonių mamas bei tėčius. Kokio būta ažiotažo! Kiek emocijų ir jaudulio! Ne juokas – pirmą sykį į sceną išvedėm garsenybes ir jų mylimiausius žmones. Vėliau būta įvairių tos pačios idėjos interpretacijų, bet pirmasis sykis yra pirmasis.

Inga Valinskienė pasikvietė savo mamą, puikią dainininkę, kuri po koncerto neslėpė džiaugsmo, kad dabar ir ji gali vadintis „tikra žvaigžde“. Irena Milkevičiūtė su Asmik Grigorian buvo pasigėrėtinas duetas, kaip ir Ievos Prudnikovaitės bei Vladimiro Prudnikovo pora. Neringa Čereškevičienė   pasikvietė tėtį, kuris turėjo gerokai „apšilti“, kol sudainavo kelias eilutes iš autobiografinės „Mamos suknelės“ apie tai, kaip pirmą sykį pabučiavo tada dar būsimą žmoną – Neringos mamą. Visus sužavėjo ir nustebino Luko Pačkausko mama, užplėšusi ketureilį apie tai, kad nepirks sūnui sombrero. O Lino Adomaičio mamytė taip jaudinosi, kad į sceną išėjo tik nusilenkti. Be abejo, neapsiėjome ir be Editos mamos Gražinos.

Visus nepaprastai sujaudino akimirka, kai pagerbėme žuvusių Lietuvos karių motinas – salėje suspindo tikros ašaros.

Į sceną kilo ir Gintarė Karaliūnaitė su mama, ir Rosita Čivilytė su dukra, o šviesaus atminimo Janinai Miščiukaitei būgnais pritarė sūnus Meinardas.

Šis projektas buvo daugiausiai žiūrovų sulaukusi Lietuvos televizijos laida 2004 metais.

Būtent šis Motinos dienos koncertas prikėlė tradiciją atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje viešai švęsti šią dieną.

Beje, 2004-ųjų lapkritį laida „Bėdų turgus“ nominavo savo herojus naujoje Lietuvos televizijos akcijoje „Daugiau saulės, daugiau šviesos“. Akcijos sumanymas irgi kilo „Bėdų turgaus“ redakcijoje, o jo esmė labai paprasta – 10 televizijos laidų nominuoja po 3 šviesuolius, už kuriuos žiūrovai mėnesį balsuoja eteryje, o visi jie pagerbiami per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją.

Laidų herojai buvo tokie įspūdingi, kad po pirmojo renginio „Forum Palace rūmuose publika skirstėsi labai nenoriai. Ir būta dėl ko. „Bobų vasaros“ merginų programa buvo tikrai įspūdinga. Specialus garso takelis – disko stiliaus itališka muzika, San Remo festivalio atmosfera, net trys drabužių komplektai, siūti specialiai šiam projektui. Žodžiu, šviesos tikrai užteko, nors akcija specialiai rengta tamsiausiu metų laiku – lapkritį, prieš pat adventą.

Ką dar tuomet padarėme pirmą sykį? Ogi paprašėme mums talkinti negirdinčius vaikus. Kurtieji šoko ir klausėsi komplimentų po pasirodymo per nacionalinį TV kanalą, o visa salė išmoko ploti be garso, kad suprastų kurtieji.