Diabitės projektas

"Diabites" - bagalba cukriniu diabetu sergantiems vaikams

Diabitės projektas

2007-aisiais šalia „Bėdų turgaus“ interneto puslapio, kuris, beje, pirmasis Lietuvoje pasiūlė patogią ir skaidrią aukojimo internetu sistemą, atsirado ir specialus projektas vaikams, sergantiems cukriniu diabetu – diabites.lt.

Ligoniukai registruojasi www.diabites.lt puslapyje, jei pageidauja gauti insulino pompą – aparatėlį, kuris palengvina insulino leidimą ir padeda geriau kontroliuoti ligą. Aparatėliai kainuoja brangiai (nuo 6000 litų), tokią sumą sergantiems vaikams ir kompensuoja ši programa. Deja, programa ne itin populiari, žmonės aukoja vangiai, todėl pagalba lėtesnė, nei norėtume. Ji veikia taip: surinkę 6000 litų, pirmajam eilėje esančiam nepilnamečiui pranešame, kad jau turime pinigų jo pompai kompensuoti. Ligoniukas mums pristato medikų rekomendacijas ir reikalingus dokumentus, o fondas perveda kompensaciją už prietaisą ligonio pasirinktai pompas teikiančiai kompanijai. Nors aukas sekasi rinkti lėčiau, nei norėtųsi, insulino pompas jau pavyko nupirkti 160 sergančių vaikų.

Paaukoti Diabites.lt projektui ir padėti vaikams, sergantiems cukriniu diabetu nupirkti insulino pompas, galite ČIA

Esame labai dėkingi p. Violetai Gureckienei, kuri pirmoji patikėjo mūsų idėja ir šiam projektui paaukojo 100 000 litų.

Beje, šį projektą parėmė ir JAV lietuviai. 2008 m. p. Austėjos Sruogienės kvietimu lankėmės Čikagoje, kur specialiai organizuotame renginyje tautiečiai „Diabičių“ projektui surinko ir paaukojo 25 000 dolerių.

Iš viso šiam projektui surinkta daugiau nei 1 000 000 Lt (290 000 eurų) už visus juos nupirkta 160 insulino pompų.

Daugiau apie Diabites.lt projektą galite sužinoti Diabites.lt interneto tinklapyje.